עיסוי ספורטאים

דף הבית >> עיסוי ספורטאים
מהו עיסוי ספורטאים ?
עיסוי ספורטאים כשמו כן הוא, הינו טיפול בעיסוי רקמות ושריר, שנועד למנוע פציעות מחד ולאושש את הגוף לאחר פעילות מאידך.  עיסוי הספורטאים הינו טכניקת טיפול ייחודית, המצריכה ניסיון רב, היכרות עמוקה עם פעילות גופנית מצד המטפל והיכרות עמוקה עם פיזיולוגיה, מבנה גוף האדם וכיו"ב.

כיצד לבחור מעסה ספורטאים ?
מעסים רבים מטפלים כיום בספורטאים, וחשוב לבדוק כי מדובר במעסים שהוכשרו לכך, שיש מאחוריהם גוף מקצועי שהסמיך אותם ושהם מכירים את התחום המסויים של טיפול בספורטאים. מומלץ כי למטפל יהיה ניסיון רב בטיפול בספורטאים, התנסות אישית והיכרות על פעילות גופנית, ניסיון בשיקום פציעות ספורט, היכרות עם שגרת אימונים וניסיון שחורג מעיסוי כללי.

חדרי הטיפולים במדיקס מצויידים בכל הציוד הנדרש לעיסוי ספורטיבי מקצועי, כאשר משך עיסוי הינו כ- 60 דקות, כאשר במקרים מיוחדים משך הטיפול ארוך יותר, בתיאום עם המעסה.

צוות המעסים במדיקס נבחר בקפידה, לכל אחד ואחת מהם ניסיון עשיר, התמחות בטיפול בספורטאים והיכרות עמוקה עם עולם הספורט.  מעסי הספורטאים כפופים למנהלי מכון הפיזיותרפיה ולמנהל הרפואי של מדיקס, והם עובדים בתיאום מלא עם הצוותים הרפואיים והמקצועיים במדיקס, כך שבשעת הצורך ניתן לשנות את אופי וסוג הטיפול ולהתייעץ עם צוות מקצועי ורפואי בכיר.


מה תדירות הטיפול והעיסוי הנדרשת ?
היקף וכמות הטיפולים משתנה בהתאם לתוכנית האימונים והתחרויות, כאשר במהלך פעילות בעצימות גבוהה מומלץ לתאם עיסוי אחת לשבוע או פעמיים, בדגש על עיסוי שאינו לפני אימון אלא אחריו - בעדיפות ליום פנוי, על מנת לאפשר לרקמות הגוף למצות את יתרונות העיסוי הספורטיבי. 

במקרים של פציעה מומלץ לתאם עיסוי מוקדם ככל שאפשר בכדי להקטין טראומה.   לספורטאים המכירים את תגובת הגוף לעיסוי מומלץ לתאם עיסוי כשלושה ימים לפני תחרות, וכ- 48 לאחר תחרות ( לא לפני כן ).  לספורטאים המתאמנים לתחרות גדולה בפעם הראשונה מומלץ לא לתאם עיסוי ראשון בסמיכות לתחרות וזאת על מנת למנוע מצב שבוע העיסוי גורם לראיקציה שתכביד על הגוף.

בכל מקרה, מומלץ לא לתאם עיסוי כאשר יש פצעים פתוחים לאחר נפילה או תאונה, במקרים של לחץ דם לא תקין, עייפות או תחושה כללית לא טובה.  בכל מקרה שכזה מומלץ להתייעץ עם המעסה לפני ההגעה לעיסוי עצמו.

אלכסיי יוחננוב
אלכסיי יוחננוב
עומר רותם
עומר רותם
שלומי עזר
שלומי עזר
 

פורום מדיקס
המומחים שלנו עומדים לרשותכם
קביעת תורים אונליין
קביעת תור לכל המחלקות - בקלות ובמהירות!
גלריה
מגוון עצות לחיים מזינים ובריאים
צוות מדיקס
בואו להכיר את הצוות של מדיקס
 
בניית אתר: אינטרטק בניית אתרים