מכון פיזיותרפיה יחודי-מרפאת מדיקס

דף הבית >> מכון פיזיותרפיה יחודי-מרפאת מדיקס
   
 מכון פיזיותרפיה ייחודי
 

המונח פיזיותרפיה משמעו ריפוי הגוף, והוא מהווה כותרת למגוון טיפולים שתכליתם משתקפת בשם המונח.

הטיפול הפיזיותרפי ניתן מקום בו הגוף נפצע מאירוע חד פעמי או משחיקה מתמשכת, מתוך מטרה להשיב את המצב לקדמותו, במידת האפשר, ולמנוע כאב עתידי, באמצעות שיפור היכולות הגופניות של המטופל.
לטיפול הפיזיותרפי פנים רבות והוא מתבצע תוך שימוש במגוון רחב של טכניקות, הכוללות מלבד עיסוי, מגוון תרגילים רפואיים וטיפולים חשמלים, תוך שימוש במכשירים מתקדמים, לצד הטיפול הידני.

במהלך השנים האחרונות התפתחו שיטות טיפול רבות ומגוונות, כשרובן מתמקדות בשיפור הטיפול הידני. לצד שכלולים אלו פותחו תרגילים לייצוב מרכז הגוף (הליבה CORE), ושימוש בסוגים שונים של גרויים חשמליים לצורך לימוד פעולות מחדש או "חינוך" השרירים לפעול כפי שהם אמורים.
במקביל, חלה בשנים האחרונות, התפתחות ניכרת בתחום המחקרי המתבטאת במאמרים המבוססים יותר ויותר על הוכחות מתוך מחקר מדעי (EVIDANCE BASED) ופחות על נסיון אינדיבידואלי כזה או אחר. התפתחות התחום התיאורטי, מתווספת לניסיון האישי של המטפלים, מתוך רצון להגיע להבנה רחבה יותר של תופעות מקומיות של טיפולים מוצלחים יותר או פחות.

אנו ב מדיקס מאמינים שמוטב להתייחס לאדם כשלם, אותו אנו מגדירים כשווה יותר מסכום חלקיו ולכן, אנו מטפלים באדם המגיע לטיפול ולא רק באברים הפגועים.

המשפט "לברך זו מחוברים גוף וראש" אינו קלישאה בעינינו, אלא דרך חיים וראיה כוללת של המטופל, צרכיו ורצונותיו.

למי מיועדת הפיזיותרפיה?
פיזיותרפיה מיועדת לכל אדם מפעוטות ועד מבוגרים מאד, כאשר האינדיקציות לטיפול שונות ומותאמות לסוג הבעיה ממנה סובל המטופל לגילו רמת תפקודו הגופני ועוד.
ההתייחסות היא תמיד אישית ואף אחד אינו מוכנס ל"קופסה" עם אבחנה ולה סוג טיפול אחד.

מה הוא אבחון פיזיותרפי?
האבחון הפיזיותרפי מורכב מהקשבה לתלונות הגופניות (אנמנזה) בעזרת שאלות מנחות, על מנת להגיע להבנה מלאה ככל האפשר של הסיבות ונסיבות הפגיעה. בהמשך לכך מגיעה הבדיקה הפיזית, המתבססת על נתוני האנמנזה ומלווה במבחנים הגופניים הרלוונטים. 
את ההפניה הראשונית אנו מקבלים מהרופא אך לא תמיד עם אבחנה ברורה וחד משמעית. מטעם זה ומכיוון שפיזיותרפיסט לא מפנה לבדיקות עזר,  מהווה בדיקת הפיזיותרפיסט את הבדיקה המקיפה ביותר.

באילו פגיעות אנו מטפלים במכון הפיזיותרפיה ב מדיקס?
-  כאבי גב על רקע בעיות דיסק
-  כאבי גב על רקע כאבי שרירים
-  כאבי גב על רקע בעיות מפרקים
-  לאחר נקעים במפרק הברך, הכתף, הקרסול, הירך, כפות ידיים ורגליים
-  לאחר ניתוחי ברך, כתף, קרסול, כף יד, כף רגל וגב
-  לאחר תאונות דרכים
-  לאחר תאונות ספורט – מתיחות וקרעים בשרירים, גידים ורצועות
-  צוואר "תפוס"
-  כאבי ראש
-  כאבי שרירים
 
סוגי הטיפולים המוענקים במכון הפיזיותרפיה ב מדיקס

-  טיפולים ידניים לכאבים אקוטים וכרונים
-  שיקום לאחר ניתוחי כתף
-  שיקום לאחר ניתוח לשחזור הרצועה הצולבת בברך
-  החזרה מהירה לפעילות לאחר "נקעים" בקרסול
-  טיפולים לתחזוקה שוטפת לרצים למרחקים ארוכים ולתריאתלטים
-  טיפול במכשיר SHOCKWAVE לדורבן ולהסתיידויות בכתף ובגידים

SHOCKWAVE
ה EMS SWISS DOLORCLAST מסייע בטיפול יעיל במיוחד, במגוון פגיעות ובמקרים כרוניים של הסתיידויות, ביניהם נמנה:
TENNIS ELBOW, GOLFER'S ELBOW, הסתיידויות בכתף, BURSITIS בירך, פגיעה בחיבור גיד הפיקה לפיקה, דלקות כרוניות בגיד אכילס ודורבן כף הרגל.
הרעיון קיים כבר מספר שנים אך מכשיר זה (שקיבל את אישור ה FDA האמריקאי) הוא צעד חדשני קדימה ברמה הטכנולוגית והטיפולית, שיעילותו הוכחה במחקרים קליניים רבים.
המכשיר מייצר אנרגיה פנאומטית ההופכת לאנרגית גלי הלם, המופנית באופן מדויק ונשלט אל האזור המטופל על ידי אפליקטור ידני. גלים אלו פועלים בתדר שנמצא יעיל לטיפול ברקמה הרכה, הפגועה.
השימוש במכשיר גורם לשחרור החומר SUBSTANCE P, המצוי בגופנו ומפחית את הכאב, משפר את זרימת הדם, מרחיב את כלי דם ברמה המקומית ותורם לבנייה מחודשת של תאים פגועים. בנוסף, השימוש במכשיר
גורם לעיכוב אנזימי COX 2 ובכך מחליש את התהליך הדלקתי, מפעיל הגנה תאית על ידי שחרור רדיקלים חופשיים ויוצר גירוי של סיבי עצב המובילים להפחתת כאב בהתאם לתיאורית השער.

אימון גופני ייחודי בעזרת מכשור קינזיס kinesis

ההחלטה על אופן הטיפול ודרכי הטיפול היא באחריות הפיזיותרפיסט\ית , משך טיפול יכול להיות בן שלושים דקות ועד חמש שעות במקרים מיוחדים. אנו מתייחסים לכל מקרה לגופו ומשתמשים באמצעי העזר בצורה מושכלת
 
 
 
 
 
  
 


 

 
 

פורום מדיקס
המומחים שלנו עומדים לרשותכם
קביעת תורים אונליין
קביעת תור לכל המחלקות - בקלות ובמהירות!
גלריה
מגוון עצות לחיים מזינים ובריאים
צוות מדיקס
בואו להכיר את הצוות של מדיקס
 
בניית אתר: אינטרטק בניית אתרים